Suvi veel kestab, samas tuleb endiselt mõelda teaduse ja kõrghariduse rahastamise üle. Hea võimalus seda üheskoos suuremas ringis teha avaneb esmaspäeval 19. augustil, kui ametiühingute Tartu koostöökogu raames toimub kohtumine Riigikogu ja RK kultuurikomisjoni liikme ajaloodoktor Jaak Valgega. Siinjuures, EKRE oli ainuke erakond, kes Eesti teadusleppele (19. detsembril 2018) alla ei kirjutanud. Rahandusministri, kes vastutab riigieelarve koostamise eest, portfell on aga just EKRE käes. September, kui valitsus jätkab tööd riigieelarve lõplikuks kokkupanekuks, on Eesti teaduse ja kõrghariduse tuleviku jaoks otsustava tähtsusega.

Kuna poliitiline tahe kriis lahendada on siiani puudunud, siis ainuke, millele akadeemia loota saab, on omaenda tugevus ja rahva toetus oma püüetele! Õppejõud ja teadlased, karjäärimudeli kõigilt astmetelt, LIITUGE AMETIÜHINGUGA! Tooge oma hea nimi, oma energia ja oma asjatundlikud mõtted rahava ja rahvaesindajate ette! ÜHESKOOS ME SUUDAME!

 

Hr. Valge pakkus välja järgmised kõnelemispunktid:

Eesti teaduse ja kõrghariduse probleemid ja rahastamine: EKRE vaatepunkt

1. Kõrghariduse ingliskeelestumine. Kas me oleme seniste tendentside jätkumisega rahul või tuleb neid muuta?

2. Kõrghariduse rahastusmudel ja sellest tulenevad suunaeelistused ehk millele rahastusmudel kõrgkoole praegu suunab ning kas me oleme nende suundadega rahul?

3. Eesti teaduse rahastamismudel ning hindamiskriteeriumid ja nende vastavus Eesti ühiskonna vajadustele.

4. Eesti õppejõudude ja teadlaste töötasu.

 

Kohtumine toimub  Lutsu 14a teise korruse saalis kell 16:00 esmaspäeval 19. augustil. Rohkele ja aktiivsele osavõtule lootes! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.