Tartu Ülikooli Ametiühingu värbamisspetsialist Tauri Tampuu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajad Artjom Arhangelski ning Heiki Lill külastasid eelmisel nädalal teist korda Tartu Ülikooli õppehooneid, et tutvustada ülikooli töötajatele ametiühingu tööd ja olulisust.

Neljapäeval, 31. mail kell 10-14 külastasid ametiühingute esindajad Tauri Tampuu, Heiki Lill ning Artjom Arhangelski TÜ füüsika ja keemia instituuti.

Tartu Ülikooli Ametiühingu värbamisspetsialisti Tauri Tampuu sõnul on ühinemiskampaania eesmärkideks ametiühingu tutvustamine ja uute liikmete värbamine. “Oluline on eelkõige see, et Tartu Ülikooli töötaja oleks ametiühingu olemasolust teadlik ja oskaks selle hiljem ise üles leida,” ütles Tampuu.

Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski sõnas, et esimene külastusring 17. mail oli tema jaoks väga positiivne kogemus, sest töötajad olid avatud ning oli näha, et inimestel on ametiühingu tegevuse vastu suur huvi. “Kindlasti tuleks edaspidi regulaarselt külastada instituute, suhelda töötajatega, välja selgitada, mis on probleemid, mida saaks koostöös ametiühinguga paremaks muuta ning võimalusel kaasata rohkem inimesi ametiühingusse, sest ilma ametiühingu liikmeteta ei lahene ükski asi iseseisvalt,” ütles ta.

Ametiühingute esindajate Tampuu ja Arhangelski sõnul kõnetas inimesi just ametiühingu poolt juriidilise abi saamine ja oma tuleviku sidumine ülikooliga. Töötajad tahaksid töötingimuste juures rohkem kaasa rääkida ja panustada ka ülikooli arengusse.

Tartu Ülikooli Ametiühing võttis maikuus osa Eesti Ametiühingute Keskliidu ühinemiskampaaniast “Eesti väärib palgatõusu!”, mille eesmärk oli kutsuda töötajaid liituma ametiühingutega, et oma palgatõusule ühiselt jõudu anda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.