Photo: Andres Tennus/UT

“Ootan ja loodan, et kogu ülikoolipere, aga eelkõige meie üliõpilased, mõtlevad ja räägivad ülikooli arengu planeerimisel aktiivselt kaasa!“ ütleb arengukava komisjoni esimees arendusprorektor Erik Puura. Ka rektor Toomas Asseri valimislubaduste hulgas oli olulisel kohal kaasav juhtimine.

Ülikoolipere kaasamisega soovib arengukava komisjon suurendada teadlikkust sellest, kuidas ülikooli arengut planeeritakse, millised on lähiaastatel ülikooli prioriteedid ja ambitsioonid. Selleks oodatakse kõiki eesmärkide ja tegevussuundade seadmisel aktiivselt kaasa mõtlema. Oma ettepanekuid, mõtteid ja kommentaare saab komisjonile saata kogu arengukava koostamise protsessi jooksul siseveebi kaudu. Samuti on kõik huvilised oodatud osalema aruteluseminaridel, mis toimuvad jaanuarist märtsi lõpuni ja käsitlevad järgmisi põhiteemasid:

  • Keelepõhimõtted rahvusvahelises rahvusülikoolis ja jätkuv rahvusvahelistumine
  • Tasuline kõrgharidus – kas jälle ja kuidas?
  • Mis peaks muutuma Eesti teadusrahastuse süsteemis?
  • Õppekavade muutused, ülekantavad oskused ja tuleviku tööjõuturg
  • Ülikooli kolmas eesmärk õppetöö ja teaduse kõrval: ühiskonna teenimine. Mida see ikkagi sisaldab?

Arengukava esimene seminar „Keel ja rahvusvahelistumine“ toimub juba 21. jaanuaril kell 12.30–17.00 TÜ raamatukogu konverentsisaalis. Tutvu päevakava, teemade ja põhiküsimustega UT intranet.

Põhjalikuma info saamiseks loe TÜ siseveebis uudist “Arengukava komisjon sõnastas strateegiliste valikute ja arengukava koostamise põhimõtted“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.