Fotol: Heiki Lill (vasakul), Artjom Arhangelski ja Tauri Tampuu

Tartu Ülikooli Ametiühingu (TÜAÜ) värbamise spetsialist Tauri Tampuu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajad Artjom Arhangelski ja Heiki Lill külastasid eile, 17. mail kell 13-16 Tartu Ülikooli õppehooneid ja tutvustasid ülikooli töötajatele ametiühingute tööd ja olulisust.

Eile külastati ühiskonnateaduste instituuti ja õigusteaduskonda. Ühinemiskampaania käigus tutvustati ülikooli akadeemilisele ja mitte-akadeemilisele töötajaskonnale Tartu Ülikooli Ametühingu tööd, liikmeks astumise võimalust ja liikmetele pakutavaid hüvesid. Räägiti sellest, miks ametiühing on teadus- ja kõrgharidusasutuse kontekstis oluline.

Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul on ametiühing ainus organisatsioon, millel on õigus ja pädevus rääkida töötajate eest, neid esindada ja kaitsta. “Mida enam on ametiühingul liikmeid, seda tugevam ja tõsisemalt võetav ta on ning seda parem on ametiühingu positsioon läbirääkimistel,” ütles Arhangelski.

TÜAÜ värbamise spetsialisti Tauri Tampuu sõnul on ametiühingu toimimiseks vaja palju aktiivseid liikmeid. “Tahame, et iga Tartu Ülikooli töötaja oleks teadlik, et ülikoolis tegutseb ametiühing. Samuti tahame värvata uusi liikmeid. Näiteks Juridicum on külastamiseks valitud sellepärast, et õigusalaseid teadmisi omavate inimeste kaasamine tõhustaks ametiühingu suutlikkust täita oma kahte põhifunktsiooni: esindada ning kaitsta töötajate õigusi ja huve ning olla sotsiaalse dialoogi partner ülikoolile ja ka riigile,” ütles Tampuu.

Ametiühingu liikmeteks võivad astuda Tartu Ülikooli akadeemilised ja mitte-akadeemilised töötajad, magistrandid, doktorandid ja pensionipõlve pidavad endised töötajad. Ametiühingu liikmeks astumiseks tuleb teha avaldus, mille kinnitab ametiühingu juhatus.

TÜAÜ pakub liikmetele mitmeid hüvesid: tasuta juriidilist nõustamist tööga seotud küsimustes, erinevaid toetuseid ja stipendiumi võimalust, soodsat puhkamisvõimalust suveperioodil Pärnu puhkekodus ja tasuta osalemist ametiühingualastel koolitustel. Ametiühingu liikmetel on õigus teha ametiühingule ettepanekuid ning avaldada ametiühingu väljaannetes oma seisukohti.

Liikmel tuleb kinni pidada ametiühingu põhikirjast, tasuda õigeaegselt liikmemaksu, mis on 1% liikme põhipalgast, lähtuma oma tegevuses ametiühingute solidaarsuspõhimõtetest ning järgima kutse-eetika nõudeid.

TÜAÜ osaleb maikuus Eesti Ametiühingute Keskliidu ühinemiskampaanias “Eesti väärib palgatõusu!”, mille eesmärk on kutsuda töötajaid liituma ametiühingutega, et oma palgatõusule ühiselt jõudu anda.

Lisainfo: Tauri Tampuu, TÜ Ametiühingu värbamise spetsialist, tauri.tampuu@ut.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.