Kõrgkoolide õppekeelsuse uuringust selgus, et Eesti ülikoolides on ingliskeelne õpe laienenud, kuid ülikoolid ohtu eesti keelele selles ei näe.

Eesti ülikoolidel on üheks prioriteediks rahvusvahelistumine, mis tähendab ingliskeelse õppe mahu suurendamist, kuid samal ajal on vaja edendada ka kvaliteetset emakeele õpet. Õppekavadesse tuleb aina rohkem ingliskeelseid aineid juurde, näiteks magistriastmes on mitmed õppekavad ainult inglise keeles.

Eesti rakendusuuringute keskuse Centar vanemanalüütik Mari Liis Räisi sõnul on ülikooli eesmärgiks tagada noortele konkurentsivõimeline haridus, millega rahvusvaheliselt tööturul hakkama saada.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Anneli Saro sõnas, et ingliskeelne õpe ei ole probleem, vaid hoopis kasulik. Tudengil on võimalus õppida eriala kui ka võõrkeelt just selle eriala kaudu.

Tartu Ülikoolis on kõigil bakalaureuseastme eestikeelsetel õppekavadel akadeemilise eesti keele kursus kohustuslik. Hiljemalt paari aasta pärast on kõigis ingliskeelsetes õppekavades üks eestikeelne aine, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Allikas: https://novaator.err.ee/839802/ulikoolid-ei-nae-ingliskeelse-oppe-kasvus-ohtu-eesti-keelele