Tartu Ülikool väärtustab võimalusi teha tööd kontorilauast eemal, asukohast ja seadmest sõltumata. 25. mail, rahvusvahelisel kontorist väljas töötamise päeval soovitab Tartu Ülikool kõigil oma töötajatel argirutiini murda ning leida võimalus töötada väljaspool kontorit.

Väljas töötamise kasuks räägivad arvukad uuringud, sh USA-s tehtud uuring, millest selgus, et kontorist eemal töötavad inimesed on õnnelikumad ja produktiivsemad. Väljas töötamise päev sai alguse tänu sellele, et 31. mail on rahvusvaheline kaugtöö päev, Eestis propageeritakse väljaspool kontorit töötamist maikuu viimasel reedel.

Ülikool soovitab väljas töötamise päeval avastada alternatiivseid tööpaiku, näiteks töötada pargis muru peal, õdusas kohvikus või kevadises koduaias. Samuti on hea idee pidada kolleegidega kooskolekuid linnas jalutades, sest siis aktiveerime kasulikku mõttetööd tehes ka samaaegselt enda lihaseid. Õues liikumine on hea viis, et vabaneda igapäevastest pingetest ja stressist, saavutada positiivne meeleolu ja lõõgastuda. Seetõttu on kehalisel aktiivsusel lisaks kehalise võimekuse arendamisele ja vormi säilitamisele ka soodne mõju vaimsele tervisele. Ilusa kevadise ilmaga lisandub boonusena ka värske õhk ning päikesepaiste, mis mõjuvad hästi väsimuse peletamiseks.

Vaata originaaluudist siseveebis.

Tartu Ülikooli Ametiühingu töötajad võtavad samuti osa kontorist eemal töötamise päevast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.