Täna kell 11 Tallinnas Riigikogu ees korraldataval Eesti Päästeala Töötajate Ametiühingu meeleavaldusel tulevad solidaarsust päästjatega avaldama teiste hulgas ka Eesti Haridusleppe sõlminud haridussektori esindajad – Eesti suuremate ülikoolide ametiühingute esindajad, tudengid Eesti Üliõpilaskondade Liidust ja õpetajad Eesti Haridustöötajate Liidust.

Akadeemiliste ametiühingute eestkõneleja Tauri Tampuu sõnul ei rahulda valitsuse lubatud 12%-ne palgatõus päästjaid, sest see jätab nad ka edaspidiseks palgavaesusesse ja tänane karm reaalsus on see, et teisi aidates oma eluga riskiv päästja saab palgapäeval kätte vaid veidi üle 900 euro.

„Akadeemilised töötajad, üliõpilased ja õpetajad on solidaarsed päästjatega, kuna meil valitsevad suuresti samad probleemid, mis päästjatel,“ sõnas Tampuu selgitades, et ka Eesti haridussektoris valitseb krooniline alarahastatus, mille tulemuseks on suur järelkasvu puudus, töötajaskonna ülekoormus, madalad palgad ning teadusrahastuse ebastabiilsus.

„Mis peaks motiveerima noort inimest hakkama päästjaks või õppejõuks – kas piisab vaid missioonitundest või on neid töid vaja ka ühiskonna poolt väärtustada,“ viskas küsimuse õhku Tampuu.

Eesti Haridusleppe koostajate nimel võtab sõna Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadur Birgit Poopuu. Haridusleppe teksti leiad siit.

Toeta päästjate palgatõusu: https://www.facebook.com/PaastjatelePalka

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.