Taustaks kurjakuulutavad murepilved teaduse ja kõrghariduse rahastamise kohal, jätkab TÜ Ametiühing organiseerimiskampaaniaga ka sügisel. Selle sügise esmakohtumine, hambaarstiteaduse instituudi üldkoosolekul teisipäeval, 27. augustil, Raekoja plats 6 III korruse auditooriumis, läks korda. TÜ Ametiühingu poolt osalesid Ruth Tammeorg ja Stefan Groote, Eesti Ametiühingute Keskliidu poolt osales kohtumisel Lõuna piirkonna juht, Maaülikooli doktorant Heiki Lill.

Meile oli esialgu planeeritud vaid 10 minutit, kuid lubati siiski rääkida rohkem, nii et saime esineda kokku 25 minutit.
Ruth Tammeorg kõneles Tartu Ülikooli Ametiühingu tegevusest, teadusleppe toetuskampaaniast, sektorilepingu nõudmistest ning Rektorite Nõukogu pöördumisest Ülikoolide kooskõlastatud strateegia kujundamiseks kõrghariduse rahastamisperspektiivi suhtes. Heiki Lill EAKL Lõuna piirkonna juhina rääkis ametiühingute tööst laiemalt. Ka hambaarstiteaduste instituudis ollakse murelikud finantseerimise vähenemise pärast, neile oli just jõudnud vastav info. Kutsusime liituma inimesi ametiühinguga, et koos saavutada paremaid tulemusi.

Esialgsed kokkulepped kohtumisteks on olemas TÜ Filosoofia ja semiootika instituudi ja Kultuuriteaduste instituudiga, kuid mitte veel täpseid kuupäevi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.