Autor/allikas: Flickr Creative Commons/Airman Magazine (https://novaator.err.ee/586372/tu-teadlased-loid-tohusa-vaktsiinikandidaadi-ohtliku-troopikahaiguse-vastu)

Kuigi teadusagentuuri rahastatavate rakendusuuringute programmide taotlusvoorud on praeguseks lõppenud ja neile eraldatud vahendid on kasutatud või kasutamisel, leiti koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga võimaluse kasutada mitmete teiste tegevuste arvelt raha koroonakriisis kiireloomulist lahendamist vajavate rakendusuuringute käivitamiseks. Selliste uuringute käivitamiseks vajalikud protseduurid on õnnestunud korraldada väga lühikese ajaga. Teadusagentuuris toetab riiklikku teadus- ja arendustegevust programm RITA, mis võimaldab ministeeriumitel tellida rakendusuuringuid nii strateegilise tähtsusega ja ulatuslike probleemide lahendamiseks kui kiiret sekkumist vajavate kitsaskohtade ületamiseks.

Eesti Teadusagentuur (ETAg) koondab infot COVID-19 ja eriolukorraga seotud juba tehtud või tehtavate uuringute ja võimalike uute strateegiliselt oluliste uuringuteemade kohta. Selleks on koostatud ja ETAg-i kodulehele koondatud spetsiaalsed vormid, mille kaudu on tagasiside oodatud 14. aprilliks.

  • Uuringuvajaduse vormi abil koondatakse infot ministeeriumidelt ja valitsusasutustelt
  • Uuringukirjelduse või uuringuettepaneku vormi kaudu teadusasutustelt ja teadlastelt

„Meid tabanud viirusepideemia on oma mõjult ja komplekssuselt erakordne. Tekkinud ja lähitulevikus tekkivate eri eluvaldkondi puudutavate keerukate probleemide lahendamisel on vaja kogu ühiskonna pingutust. Eesti teadlased on valmis oma teadmisi rakendama selleks, et üldrahvalikust hädast üle saada ja selle tagajärgi leevendada. Samas on vaja ülevaadet, mida teadlased teevad või planeerivad teha ning mida on vajalik teha, et nüüd ja tulevikus eriolukordadega toime tulla,“

põhjendas teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel info koondamise vajadust (loe lähemalt ETAg-i kodulehelt).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.