19. mai keskpäeval toimub Tartu kesklinnas Emajõe ääres “Emajõe kett”

Üritusega avaldatakse meelt plaani vastu rajada Tartu lähistele hiiglaslik puidurafineerimistehas ning näidatakse toetust Tartu linnavolikogu nõudmisele lõpetada tselluloositehase eriplaneering.

  • Kus ja millal: Laupäeval 19. mail kogunetakse algusega 11.30. Taru kesklinnas Emajõe äärde.
  • Mis toimub: Meeleavaldus, kus kell 12.00.-12.45. moodustatakse Emajõe sildu ühendav inimkett. Pärast keti moodustamist on kontsert, kus astuvad üles tuntud esinejad.
  • Kes Korraldab: Tegemist on kodanikualgatusega, mida koordineerib MTÜ Sugametsa (Jüri Pilm – juhatuse liige)
  • Kogu infot on leitav Emajõe keti kodulehel (www.emajogi.ee) ja  FB lehel

Tartu apelli tööühm (Peeter Hõrak, Tiia Kõnnussaar, Asko Lõhmus, Ülo Mander, Virve Sõber, Kristjan Zobel, Asko Tamme, Marju Unt; vt tartuapell.ee), kelle hulgas on mitmeid Tartu Ülikooli  teadlasi ja kes kogusid allkirju avalikule pöördumisele tselluloositehase asjus, ei ole küll käesolava ürituse korraldajate hulgas, kuid toetavad ettevõtmise kandvat mõtet ja soovitavad võimalusel osaleda.

Sümboolse Emajõe kaitseaktsiooniga rahvusülikooli sünnilinnas Tartus tahetakse Eesti ühiskonnale ja eeskätt valitsusele öelda, et toorpuidu väärindamiseks ja riigile tulu tootmiseks on kaasaegsemaid võtteid kui 1884. aastal patenteeritud kraft-tehnoloogia. Majandusliku kasu nimel ei saa ohvriks tuua praegugi mitte just parimas seisundis olevat Emajõge ja Peipsi järve ning 100 000 tartlase ja tartumaalase elu- ja töökeskkonda.

Toetust on võimalik avaldada mitte ainult Tartus, vaid kõikjal. Moodustage pere või sõpradega kett linnast väljas Emajõe kallastel või kus iganes Eesti või maailma veekogu ääres ning saatke meile oma ketist foto. Tehniline lahendus on teostamisel.

  • Võta ühendust: emajoekett@gmail.com

Kui soovid liituda korraldusmeeskonnaga või muul moel toetada saada kiri pealkirjaga „Korraldusmeeskond“.

Kui oled kindel, et osaled ketis, pane ennast kirja Emajõe keti FB lehel või saada e-kiri pealkirjaga „Osalen“, võimaldamaks prognoosida osalejate arvu.

  • Toeta

Emajõe keti korraldamist saate toetada annetusega MTÜ Sugametsa arveldusarvele EE734204278608099500 märkides selgitusse “Emajõe kett”. Annetused toetavad üritusega kaasnevaid korralduskulusid, mille kohta antakse avalikult tagasisidet.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.