Foto: Toomas Hansen / Delfi.ee

Töökeskkond on viimaste aastakümnete jooksul palju muutunud. Muudatusi on kujundanud tehnoloogia kiire areng ning inimeste muutuvad hoiakud. Üha enam ootavad ja eeldavad töötajad paindlikku töökorraldust ning otsivad elukorraldusega kõige paremini sobivaid töötingimusi. Ettevõtja jaoks on vajaliku inimressursi leidmine tööturul üha keerulisem ning nõuab loovaid ja töökeskkonnakorralduslikult paindlikke lahendusi. Seetõttu on ettevõtjate seas kasvavaks trendiks kaugtöö võimaldamine, mis aitab tööandjal leida ja hoida motiveeritud töötajaid. Siinjuures ei ole erandiks ülikoolid, kus akadeemilise vabaduse kõrval on üheks suurimaks motivaatoriks võimalus oma (töö)aega  planeerida.

Sellega seonuvalt, sotsiaalministeerium töötas välja juhise, mis annab soovitusi töötajatele ja tööandjatele, kes kasutavad kaugtöö võimalusi. On oluline, et kaugtöö kokkulepet sõlmides peetaks kinni ka töötervishoiu ja tööohutuse nõuetest, mille eest vastutab tööandja.

Loe uudist ” Uus kaugtöö juhis annab soovitusi töötervishoiu ja -ohutuse kohta” portaalis tooelu.ee ja saa selle juhise kohta rohkem teada.

Juhis põhineb Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu kaugtöö raamlepel. Juhis on leitav siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.