Foto: Virgo Siil, ajakiri.ut.ee

Ülikool näitab organisatsiooni toimimises eeskuju uuendusmeelsuse, arenguvalmiduse ja vastutustundlikkusega. Ülikool annab eeskuju keskkonnateadliku käitumisega, parandades hoonete energiatõhusust ning rakendades keskkonnasäästlike ühenduste parimat praktikat. Nii väidab ülikool end käituvat 2015.–2020. aasta arengukavas. Samuti on dokumendis mainitud, et ülikool osaleb Eestis keskkonnahoiule ja tasakaalustatud arengule suunatud poliitika kujundadmises ja ellu viimises.

Sellele vaatamata  ei saa väita, et Tartu Ülikool seostuks rohelise ülikooli kuvandiga. Üheks silmatorkavaks murekohaks on prügi sorteerimise võimaluse puudumine. Sama lugu on laborijäätmetega. Loe ülikooli keskkonnakäitumisest TÜ ajakirjas ilmunud artiklist “Kas rahvusülikool on roheline ülikool?

Ülikooli uue arengukava koostamine on võimalus taaskord seada sihte rohelise ülikooli poole. Kui rahvusülikool loob endale keskkonnasõbraliku kuvandi, mõjutab ta sellega ka üldist kultuuri ja hoiakuid, on silmapaistvam ning toetab põhjamaiseid väärtuseid.

Saada oma mõtted seoses ülikooli uue arengukavaga Tartu Ülikooli Ametiühingule aadressil union@ut.ee.

Arengukava temaatikaga saad lähemalt tutvuda TÜAÜ kodulehel ilmunud postituse vahendusel siin (muuhulgas on ülikooli töötajatel ja üliõpilastel kuni 31. oktoobrini võimalik esitada ülikoolile omapoolseid ettepanekuid).

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.