Foto: Pixabay

Kutsume teid osalema projektis KOGUKONNATUGIISIKUTE KOOLITUS JA PRAKTIKA. Projekt on  suunatud eelkõige Ukraina sõjapõgenikega, aga ka teiste abivajavate sihtrühmadega, tegelevate tugiisikute, juhtumikorraldajate ja vabatahtlike koolitamisele. Projekti viivad koostöös läbi Avatud Hariduse Liit ja Johannes Mihkelsoni Keskus.

Kavas on koolitada kaks rühma tugiisikuid. Esimese rühma koolitus toimub 2022. aasta oktoobris-detsembris ja teise rühma koolitus 2023. aasta veebruaris-aprillis.

Koolitusele on oodatud nii alustavad kui ka juba tegutsevad tugiisikud, juhtumikorraldajad ning teised vabatahtlikena põgenikega tegelevad inimesed, kes tunnevad vajadust koolituse järele. Eeldame, et nendel tugiisikutel, kes hakkavad tegelema sõjapõgenikega on vene keele oskus, teiste  sihtrühmadega tegelevatel võimalusel inglise keele oskus, kuid see ei ole siduv tingimus

Projekti rahastab põhiosas Aktiivsete Kodanike Fond (Euroopa Majanduspiirkonna riikide Norra, Islandi ja Liechtensteini rahastu), kelle esindaja Eestis on Avatud Eesti Fond.

Koolituse edukaks läbiviimiseks palume teilt projektis osalemise korral omafinantseeringu katteks väikest toetust (ca 250 € ühe koolitatava kohta). Koolitusel osaleja saab tunnistuse Tugiisiku (sh CARe) koolituse läbimise kohta. Oleme selle  kirja saatnud ka teie asukoha omavalitsusele ning loodame, et teil on olemas või tekkimas koostöösuhe.

Tugiisik võib oma praktikat teha omavalitsuses. Praktika tasustamine toimub projekti rahadest (bruto 7€/tund).

Palun teata oma huvist niipea kui võimalik aadressil union@ut.ee, sest projekti tegevused on kohe algamas.

Projekti info detailides on leitav siit: infoleht Kogukonnatugiisikute koolitus ja praktika_12.09.2022.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.