Foto: http://janvutt.blogspot.com/2019/02/teadlaste-meeleavaldus.html
Foto: janvutt.blogspot.com

On vaja reageerida! Teadusleppest pole kinni peetud, nüüd on löögi alla sattunud ka kõrghariduse rahastamine. Me ei soovi tasulise kõrghariduse taastamist, auditoorse õppetöö vähendamist ja lektorite palgata sundpuhkusele saatmist, nagu on ülikoolides kaalumisel!

Tõsises ohus on Eesti teaduse püsimajäämine ja Eesti rahva kvaliteetne haridus.

Ole kohal neljapäeval 19. sept kell 11.30 valitushoone ees Tallinnas või haridusministeeriumi ees Tartus, et öelda, sa ei ole sellise olukorraga rahul!

Sind kutsuvad osalema Akadeemilised Ametiühingud (TÜ, EMÜ ja TLÜ ametiühingud), Eesti Teaduskoda ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia.

Märgi end tulijaks Facebook’is!


Üks kommentaar sissekande “Meeleavaldus Eesti teaduse ja kõrghariduse toetuseks” kohta

  • auditoorse õppetöö vähendamine (väga kobe idee, jõuad magistriastmesse ja tehaksegi ära. iseseisev õppimine on palju efektiivsem.), tasulise kõrghariduse taastamine (tagasi kahe jalaga maa peale. üleüldises (rööv)kapitalismis ei ole haridussüsteem see õndsussaareke, kus siiski kommunism kehtib. see ei ole jätkusuutlik lahendus. tasuline kõrgharidus motiveeriks mõistlikumaid valikuid tegema.) lektorite palgata sundpuhkusele saatmist (vt esimest punkti, õppejõud-õpetajad on katkiläinud grammofonid, kes kordavad aastast aastasse sama juttu, vaevumata sageli isegi lauseehitust muutma. e-õpe tuleks kordades odavam. homnepäev võiks alustada ümberõppega.)

    pöörakem tähelepanu sellele, kellele tegelikult liiga tehakse. nt tulemusstipendiumi suurus (100 eurot kuus) ja saajate hulk (1000 üliõpilast) aastal 2019. riik ütleb oma kõige tublimatele, et ega teid ole tegelikult vaja.

    nii et, palun, ärge tehke populismi, raha ei saja taevast alla. raha tuleb tubliduse, töökusega, mõistlikkusega, aga mitte palumisega ja seda peaks ka kõrgharidussüsteem mõistma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.