Maailmakoristuspäeva korraldajad saatsid Tartu Ülikooli töötajatele üleskutse koos sõprade ja tuttavatega talgupäevale koristama tulla.  Siinkohal toome ära (mitte päris sõnasõnalt) TÜ siseveebis ilmunud üleskutse, et hästi koostatud sisutihe materjal võiks inspireerida ja motiveerida osalema ka neid, kes TÜ ja TÜ Ametiühinguga seotud ei ole.

Laupäeval, 15. septembril on maailmakoristuspäev (World Cleanup Day). See on üleilmne kodanikualgatus, mis on alguse saanud Eesti talgupäevast “Teeme ära!”. Miljonid inimesed 150 riigist tulevad ühel ja samal päeval välja, et astuda üheskoos samm puhtama maailma poole ning juhtida tähelepanu globaalsele prügiprobleemile.

Koristustalgutele registreerimine toimub kodulehel, kus saab endale valida lähima või sobivaima koristuskoha. Spetsiaalsel registreerimisplatvormil on näha koristuskohad üle Eesti.

Koristuspäeva õnnestumiseks on vaja ka talgujuhte. Talgujuht peaks olema valmis võtma ühe koristusala oma hoole alla ning olema seal maailmakoristuspäeva Eesti meeskonna ja koristajate peamine kontaktisik. See töö sisaldab mõnda tundi ettevalmistavat tegevust enne koristuspäeva ja aktiivset tegevuse koordineerimist koristuspäeval kohapeal. Talgujuhiks on võimalik registreeruda maailmakoristuspäeva registreerimisplatvormil, pannes end kirja otse konkreetsele talgukohale või võttes ühendust e-posti aadressil talgud@maailmakoristus.ee.

Oma osalusest võib julgesti teada anda sotsiaalmeedias. Et info väärt tegevuse kohta koguneks, kasutage maailmakoristuspäeva raames toimuval kaardistamisel ja koristamisel teemaviiteid #maailmakoristuspäev, #worldcleanupday ja #ev100.

Vaata ka uudist TÜ siseveebis.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.