Foto: Andres Tennus/TÜ

Esmaspäeval, 7. jaanuaril ülikooli peahoone nõukogu saalis toimunud rektori ideehommikul räägiti rahvusvahelisest koostööst ja arutleti selle üle, milliseid võimalusi pakub koostöö Euroopa tippülikoolidega.

22. novembril 2018 otsustasid U4- võrgustikku kuuluva nelja tippülikooli rektorid, et Tartu Ülikool võetakse võrgustiku viiendaks täisliikmeks. Kümme aastat tagasi asutatud U4-võrgustik on Genti, Uppsala, Groningeni ja Göttingeni ülikoole ühendav vabatahtlik koostöövõrgustik, mis toob kõigile osalistele kasu hariduse, teaduse ja juhtimise valdkonnas.

Rektori ideehommikul räägiti sellest, miks Tartu Ülikool liitus U4-võrgustikuga ja mida TÜ ootab Euroopa ülikoolide meetmetest. Võrgustiku esitatav ühistaotlus keskendub neljale teemale: üliõpilastele, õppearendusele, personaliarendusele ja ühiskonna teenimisele. Rektori ideehommikul arutati, millist rahvusvahelist koostööd soovivad Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased nendes valdkondades teha.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser rõhutas, et U4-võrgustikuga liitumine ja Erasmuse programmi Euroopa ülikoolide meetme toetusetaotlus on lähiaastatel üks Tartu Ülikooli olulisemaid teemasid.

Toomas Asseri sõnul on suurim koostöövaldkond klastriteülene üliõpilasvahetus, mis puudutab ka doktorante ja teadustöötajaid. Võrgustiku ülikoolid pakuvad partneritele võimalusi osaleda suvekoolides, ühistes loengutes ja muudes põnevates tegemistes.

Loe rektori ideehommiku kohta lähemalt TÜ siseveebist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.