Foto: Andres Tennus/TÜ

Aasta tagasi ellu kutsutud rektori ideehommikute traditsioon jätkub ka rektor Toomas Asseri ametis oleku ajal. 1. oktoobril tutvustasid rektor Toomas Asser ja teadusprorektor Kristjan Vassil ideehommikul osalejatele akadeemilise karjäärimudeli põhimõtteid ning peamisi rõhuasetusi. Kokkuvõte karjäärimudeli uuendamise olulisematest sõlmküsimustest on leitav siseveebis.

Veidi rohkem kui aasta tagasi alustas rektoraat tööd selle nimel, et leppida kokku ülikooli akadeemilise karjäärisüsteemi uuendamise, sh ka karjäärirajale sisenemise ja väljumise põhimõtted. Hiljuti tutvustati karjäärisüsteemi uuendamise plaane akadeemilises komisjonis. Järgnevad arutelud valdkondade otsustuskogudes ja avalikel mõttevahetustel. Tartu Ülikooli Ametiühing palub kõigil ülikooli töötajatel olla aktiivne ja kaasa mõelda!

Akadeemilisel karjääriraja kokkuleppimisel on neli peamist eesmärki:

  • suurendada parimate akadeemiliste töötajate kindlustunnet;
  • hoida tasakaalu õppe- ja teadustöö vahel;
  • korraldada akadeemilisest karjäärist väljumine;
  • võimaldada paindlikult täita tulevikuerialade tööjõuvajadusi.

TÜ Ametiühing kutsub oma liikmeid ja kõiki TÜ töötajaid edaspidi osa võtma rektori ideehommikutest. Rektori ideehommikutele on oodatud kõik töötajad, mis teeb ideehommikutest vahva mitteametliku foorumi, mis saab toimida vaid siis, kui ülikooli töötajad algatusega kaasa tulevad. Rektor Toomas Asser lubas oma valimisprogrammis ülikoolile kaasavamat juhtimist. Tehkem see võimalikuks – laskem end kaasata!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.