Foto: https://www.tlu.ee/uudised/tallinna-ulikool-vahendab-oppetegevuse-mahtu-10-vorra

Tallinna ülikooli senat otsustas, et seoses kõrghariduse alarahastusega jätab ülikool saabuval sügisel avamata kuus eestikeelset õppekava ja pakub edaspidi viiel õppekaval tasulist osakoormusega õpet. See tähendab, et ülikooli eestikeelse tasuta õppe mahtu vähendatakse järgmiseks akadeemiliseks aastaks 10% võrra.

Ülikooli õppevaldkonna juhi Helen Joosti sõnul on Tallinna ülikooli õppetegevuse vähendamise eesmärk tagada ülikooli õppetegevuse jätkusuutlikkus ning kvaliteet olukorras, kus kõrghariduse rahastamine on ebapiisav ja selle tulevik ebakindel. „Paraku oli nende õppekavade avamata jätmine möödapääsmatu valik, sest olemasolevate vahenditega ei ole ülikool enam võimeline samas mahus õppetööd läbi viima,“ sõnas Joost.

Loe uudist “Tallinna ülikool vähendab tasuta õppetöö mahtu” delfi.ee lehel.

Eesti kõrgharidusmaastiku ametiühingud ja tudengite esindus toetab ülikoolide otsust halduslepinguid mitte sõlmida. Lisaks haridusrahastuse suurendamise nõutamisele töötavad ametiühingud ja tudengid ka selle nimel, et akadeemilise töötaja palgastabiilsuse küsimuse olulisust kakataks mõistma ülikoolide juhtkondade, ministeeriumite ja erakondade tasemel – ühe sõnaga, et mõistaksid palgastabiilsuse vajalikkust mitte vaid need, kes igapäevaselt ebakindlusest tingitud stressi kogevad, vaid ka need, kelle võimuses on seda ebakindlust vähendada. Selline mõistmine saab jõuda vaid siis, kui on, kes vajadust veenvalt ja väsimatult meelde tuletab. Seepärast liitu oma ülikooli ametühinguga, mida rohkem on liikmeid, seda suurem kaal on ametiühingu ettepanekutel otsustajate silmis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.