Foto autor: Andres Tennus (TÜ multimeedia talituse fotograaf)

Eile, 9. juulil allkirjastasid Tartu Ülikooli Ametiühingu esimees Alar Sepp ja Tartu Ülikooli rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar uue kollektiivlepingu, mis kehtib kolm aastat.

Kollektiivlepingu eesmärk on aidata kaasa ülikoolis atraktiivse töökeskkonna ja tasakaalustatud töösuhete loomisele, hoidmisele ja edendamisele, lähtudes ülikooli arengukavas kokku lepitud põhiväärtustest ja arengueesmärkidest.

Kollektiivleping rakendub ülikoolile kui tööandjale ning ülikoolis töölepingu alusel töötavatele töötajatele.

TÜ Ametiühingu kollektiivlepingu läbirääkija Tauri Tampuu sõnul on uude kollektiivlepingusse sisse kirjutatud olulised hüved, mida Tartu Ülikool pakub oma töötajatele. „Kollektiivlepingus on punkt selle kohta, et ülikool maksab haigestumise või vigastuse tõttu haiguslehel viibivale töötajale haigushüvitist teise kuni kaheksanda kalendripäeva eest. Hüvitise suurus on 100 protsenti töötaja keskmisest töötasust. Kaitseväe õppekogunemisel või lisaõppekogunemisel osalevale töötajale säilitatakse tema töötasu,“ rääkis Tampuu.

TÜ Ametiühingu juhatuse esimehe Alar Sepa sõnul on oluline punkt uues kollektiivlepingus see, et ülikool peab oluliseks ametiühingu kaasamist otsustusprotsessidesse. „Kõik kavandatavad ülikoolisisesed personalitöö valdkonna õigusaktid, sealhulgas palgaeeskiri, puhkuse-eeskiri, töökord, akadeemiliste töötajate töösuhteid reguleerivad õigusaktid, saadetakse enne vastuvõtmist ametiühingule arvamuse avaldamiseks. Selleks võimaldatakse ametiühingu esimehele juurdepääs ülikooli õigusaktide kooskõlastamise töövoole,“ ütles Sepp.

TÜ Ametiühingu esimees Alar Sepp lisas, et uue kollektiivlepingu sõlmimine oli oluline, sest akadeemiline töökeskkond muutub kiiresti ja kollektiivlepingut oli vaja kaasajastada. „Soovin tänada kõiki, kes kollektiivlepingu läbirääkimiste protsessis osalesid ja oma panuse kollektiivlepingu teostumisele andsid nii ülikooli kui ametiühingu poolt,“ sõnas Sepp.

Eelmine ülikooli ja ametiühingu vaheline kollektiivleping sõlmiti 2010. aastal ja see kehtis kuni uue lepingu allkirjastamiseni.

Foto autor: Andres Tennus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.