Foto: Andres Tennus/TÜ

Tartu Ülikooli Ametiühing korraldas 10.–20. juunil külastusi Tartu Ülikooli õppehoonetesse, et tutvustada ülikoolide üldtöökokkuleppe nõudmisi ja kutsuda töötajaid liituma ametiühinguga. Õppehoonete külastusel osalesid TÜ Ametiühingu juhatuse esimees Ruth Tammeorg ja Eesti Ametiühingute Keskliidu Lõuna piirkonna juht Heiki Lill.

Ametiühingut võeti hästi vastu ja avaldati oma poolehoidu seoses aü tegevusega sektori rahastuse tõstmiseks. Võrreldes sarnase tutvustus- ja värbamiskampaaniaga eelmisel aastal samal ajal oli inimeste teadlikkus TÜAÜ olemasolust ja tegevusest kasvanud. Eelkõige on märgatud meie tegusust teadusrahastuse eest seismisel.

Mitmed inimesed ütlesid, et nad on juba mõelnud ametiühingu liikmeks astumisele, seda sektoritasandi probleemide, praeguste arengute ja meie ja partnerite aktiivse tegevuse taustal. Probleemideks, mida sageli välja toodi on suur sõltuvus projektidest, ebakindlus tuleviku suhtes, samuti käsunduslepingute sõlmimine. Küsiti ka, kuidas me saame ametiühingut aidata ja vastuseks on muidugi see, et astuda TÜ Ametiühingu liikmeks.

Vaja on tugevaid suure liikmesusega ametiühinguid, kes on sektori tasandil koondunud. Ainult siis on võimalik tekitada olukord, kus akadeemia muresid ei saa ignoreerida ja nõudmisi tuleb arvestada. Vaja on tegutseda sektori tasandil, sest finants tuleb esmajärjekorras riigilt, aga tõhus sektori tasandi surve on võimalik vaid tugevate liikmerohkete ametiühingute olemasolul ülikoolides.

Palka, stabiilsust ja akadeemilist vabadust! Selle nimel tuleb aga ise vaeva näha. Kõige esmasem ja ka kõige lihtsam samm on astuda oma ülikooli ametiühingu liikmeks. 

Tutvustuskampaania jätkub augusti lõpus ja septembri alguses, mis ajaks on lepitud kokku TÜAÜ ja sektoritasandi tegevuse tutvustamine mitme allasutuse korralisel koosolekul.

Lõpetuseks, TÜ Ametiühing tänab kõiki ülikooli töötajaid ja üliõpilasi aktiivse osavõtu ja sõnavõttude eest hoiatusstreigil teadusleppe toetuseks  kolmapäeval, 5. juunil Haridus- ja Teadusministeeriumi ees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.