Seekordne Tartu Ülikooli õppeaasta avaaktus tuleb tavalisest erinev. Seda seetõttu, et tavapärane ei ole ka olukord kõrghariduses — raha lihtsalt pole piisavalt.
Kõrgharidusest on kriitiline hulk raha puudu.
Seda ilmestavad faktid, et:
❌ poliitikud arutavad üldise õppemaksu kehtestamise üle tudengitele
❌ õppejõudude palgad on väiksed ja seetõttu kannatab kõrgkoolide õppekvaliteet
❌ puudub taskukohaste hindadega tudengisöökla
❌ üha enam noori valivad parema õppekvaliteedi nimel kohalike kõrgkoolide asemel välismaale õppima mineku.

Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus (TÜÜE) on veendunud, et üliõpilastel on aeg võtta ohjad enda kätte ning oma meelsust näidata! Õppeaasta avaaktus toimub 29.08 kl 10 TÜ peahoone ees. TÜÜE korraldab koos Viljandi kultuuriakadeemia performance grupiga Unholy 3nity aktsiooni, milles osalemine on lihtne ja jõukohane kõigile.

Osalemiseks tuleb kaasa võtta vaid peotäis sente ning oodata aktuse viimast kõne TÜÜE esimehelt Katariina Pätsilt, mille ajal märguande peale üheskoos neid kõlistada.

Selliselt saab tekitada võimsa helilise efekti, millega näidatakse, et ülikooli ja õpingute nimel on tudengid valmis kasvõi kerjama!

Seega, tule 29. augustil kell 10 Tartu Ülikooli peahoone ette, võta kaasa peotäis sente ning näitame, et nüüd aitab ning kõrgharidus vajab kiiremas korras suurt rahasüsti!

Meeleavalduse info leiad Facebooki lehelt.

Meeleavaldusega liituvad akadeemilised töötajad saavad näidata, et õppejõud ei ole nõus lõputult kerjama! 

TÜÜE esimees Katariina Sofia Päts kirjutab Facebookis:

“Kõrghariduse rahastamise küsimus on päevakorral olnud juba reipalt üle aasta, kuid üliõpilaste hääl on selles diskussioonis olnud seni peaaegu kuuldamatu. Üliõpilaste vastutada on parem homne, aga täna on meie leivaks jäetud õppida, töötada ja kerjata. Kõlistame üheskoos münte tuletamaks meelde, et üliõpilased ja kõrgharidus on vaatamata kõlavatele sõnadele endiselt vaeslapse rolli jäetud.

Oleme kindlad, et kvaliteetne tasuta kõrgharidus koos toimiva õppetoetuste süsteemiga on kõige väärtuslikum investeering Eesti tulevikku!”

Aktuse salvestis leitav: https://www.uttv.ee/naita?id=33495

Uudis ERRis: https://www.err.ee/1608699136/oppeaasta-tartu-ulikoolis-algas-meeleavaldusega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.