Foto: Pixabay.com

1. augustil jõustusid töölepingu seaduse (TLS) muudatused, mille kohaselt tuleb tööandjal esitada töötajale enne tööle asumist töösuhte kohta rohkem infot kui seni. Loe seadusemuudatustest lähemalt Raamatupidamis- ja maksuinfoportaalis. Seetõttu on täiendatud ülikooli töökordapalgaeeskirja ning puhkuse-eeskirja. Loe sellest, kuidas TLS-i äsja jõustunud muudatustest on lisatud Tartu Ülikooli töökorda, palga- ja puhkuse-eeskirja TÜ siseveebis.

Tartu Ülikooli töövoos muudatusi kommenteerida teiste hulgas TÜ Ametiühing, mis püüdleb aktiivselt selle poole, et lisaks konkurentsipõhisele rahastusele jõuaks teadlasteni ka mitte-konkurentsipõhine raha. TÜAÜ kommenteeris järgmiselt:

Kindlasti on positiivne asjaolu, et edaspidi hakatakse maksma programmijuhtimise või doktoriõppe programmi eriala esindaja ülesannete täitmise eest lisatasu juhul, kui see ei sisaldu töötaja põhipalgas, mis arvestatakse kõigi akadeemiliste töötajate eelmise kalendriaasta keskmise kuupalga järgi ülikoolis.Tekib küsimus, kas vastavatel töötajatel on kindlustatud ülikooli baasfinantseerimisest makstav palk, mis ei ole projektipõhine.Samuti on tänuväärne, et töölepingu sõlmimisel on töötaja jaoks kõik hästi lahti seletatud. Selles mõttes on muudatus samm õigesse suunda. Tööandja, Tartu Ülikool peaks töötajale samuti selgeks tegema, et ka tähtajatu leping ei tähenda seda, et positiivsete atesteerimiste rada kindlustab töötajale kindla palga, vaid et see sõltub ikkagi instituudi rahalistest võimalustest ja ka töötaja ise peab granditaotlusi kirjutades oma enda palga eest hoolt kandma.

TÜ tagasisidestas TÜAÜ kommentaari järgmiselt:

Arvestatud osaliselt.Aitäh positiivse tagasiside eest. Programmijuhi tasustamise säte ei ole uus, see on palgaeeskirjas alates 01.01.2021, selguse huvides lisasime eeskirja täpsustuse, et sama põhimõte laieneb tasustamisel ka doktoriõppe programmi eriala esindajale.Ülikooli töötajate töötasu maksmisel on üksustel võimalus kombineerida erinevaid finantsallikaid. Konkurentsipõhise rahastuse taotlemine on üks akadeemiliste töötajate töö osa, mille edukust hinnatakse ka atesteerimisel; nõuded ja ülesanded on ametikohtade kaupa avatud akadeemiliste töötajate ametijuhendites.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.