Foto: Pixabay.com

“Vabariigi Valitsus kiitis heaks töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, mille eesmärk on vältida liigset halduskoormust, vähendada ebaselgust ja asutuste aruandluskohustust, ajakohastada töötajate tervisekontrolli korraldust, juhendamist ja väljaõpet, esmaabi korraldust ja tööõnnetuste uurimist ning muuta töökeskkond turvalisemaks” kirjutakse TÜ siseveebis. Mitmed töötervishoiu ja tööohutuse seaduse alusel kehtestatud määrused tunnistatakse alates 01.01.2019 kehtetuks ning nende nõuded viiakse üle töötervishoiu ja tööohutuse seadusesse. Loe ülevaadet olulisemate muudatuste kohta TÜ siseveebi rubriigist TTOS muudatused 01.01.2019.

Loe ka endise tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski kommentaari seaduse muudatuse teemal Sotsiaalministeeriumi kodulehel. Ka minister loetleb olulisemad muutused võrreldes praegu kehtiva seadusega.

Kõige olulisemate muudatuste hulgas tuleks märkida:

  • Töökeskkonnavolinikule lisandub kohustus jälgida, et töötajad oleksid läbinud tervisekontrolli.
  • Töötajale ja tööandjale antakse võimalus leppida kokku leppetrahvi maksmises töötervishoiu ja tööohutuse nõuete rikkumise eest (seda nii töötaja kui tööandja poolse nõuete rikkumise puhul).

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.