Tartu Ülikooli Ametiühing korraldas eelmisel nädalal, 23. mail kell 16.00-18.30 ülikooli peahoone ruumis 139 teabepäeva „Teadusrahastuse probleemid Eesti ülikoolides ja teadusasutustesˮ.

Pildil: Andres Koppel Eesti Teadusagentuurist (vasakul), Ruth Tammeorg Tartu Ülikooli Ametiühingust, Andres Merits Tartu Ülikoolist ja Katrin Pihor Haridus- ja Teadusministeeriumist

Teabepäeval esinesid Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur Andi Hektor, Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi uurija-professor Andres Merits ja Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel.

Ettekannete pealkirjad olid järgmised:

  • „Kuhu marsib Eesti teadus ja selle rahastamine?ˮ (Andi Hektor)
  • „Kuidas muuta teadusrahastus probleemide tekitajast probleemide lahendajaks? Eksperimentaalteaduste pooltˮ (Andres Merits)
  • „Teaduse rahastamisest 2019. aasta kevadel Eesti Teadusagentuuri poolt vaadatunaˮ (Andres Koppel)

Teadusrahastuse teabepäeval esines Andi Hektor, kes on teaduse populariseerija, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur ja Eesti Teaduskoja eestvedaja

Teadusrahastuse teabepäevast võttis osa 35 teadushuvilist. Teabepäeval osalesid Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli töötajad, sealhulgas Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassil ja mitu professorit, Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad.

Lisaks esinemistele oli aega küsimusteks ja diskussiooniks. Arutelu muutus kohati teravaks, sest kehv teadusrahastus on puudutanud mitmeid töögruppe. Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatel ei olnud kahjuks teadlaste küsimustele anda häid ja tuleviku osas kindlust sisendavaid vastuseid.

Teabepäeva video koos esinejate ettekannetega saab vaadata Tartu Ülikooli Televisiooni veebilehelt. Video on allalaaditav siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.