Tartu Ülikooli Ametiühing ja Eesti Maaülikooli Ametiühing korraldasid eile, 5. juunil kell 12.00-13.00 Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi ees hoiatusstreigi, mille eesmärk oli nõuda palgatõusu akadeemilistele töötajatele ning teadusleppe täitmist.

Hoiatusstreigist võttis kolmapäeval osa üle kahesaja inimese. Haridus- ja Teadusministeeriumi ette kogunesid Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli töötajad ning tudengid, kes nõudsid, et Eesti Vabariigi Valitsus tõstaks teadusrahastuse osa 1%-ni SKT-st nagu lubatud teadusleppes.

Pildil: Heiki Lill Eesti Ametiühingute Keskliidust (vasakul), Malle Kurm-Oks EMÜ Ametiühingust, Kersti Taal TÜ Ametiühingust, Tauri Tampuu TÜ Ametiühingust ja Stefan Groote TÜ Ametiühingust

Tartus pidasid kõne Ruth Tammeorg Tartu Ülikooli Ametiühingust, Allan Aksiim Tartu Ülikooli Üliõpilaskonnast, Malle Kurm-Oks Eesti Maaülikooli Ametiühingust, Heiki Lill Eesti Ametiühingute Keskliidust, Reemo Voltri Eesti Haridustöötajate Liidust, Urmas Sutrop Eesti Kirjandusmuuseumist ning Indrek Reimand Haridus- ja Teadusministeeriumist.

Sõna võttis ka politoloog Rein Taagepera, kes juhtis tähelepanu, et teaduslepe sai sõlmitud ja praegu on tegemist leppe murdmisega. „Teadusrahastus pole kulu, vaid ikkagi investeering, mis toob raha pikas plaanis juurdeˮ.

TÜ Ametiühingu juht Ruth Tammeorg pidas kõne Haridus- ja Teadusministeeriumi ees ja kutsus ülikooli töötajaid liituma Tartu Ülikooli Ametiühinguga

Hoiatusstreik toimus samal ajal ka Tallinnas. Sellest võtsid Riigikogu ees osa Tallinna Ülikooli Ametiühing, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Ametiliit ja UNIVERSITAS.

Aitäh esinejatele ja osalejatele aktiivse osavõtu eest!

Aktuaalne kaamera tegi hoiatusstreigist ülevaate, mida saab vaadata siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.