Kõik fotod: Jaak Nilson

 

Eelmisel nädalal, 22. veebruaril sai TÜ Ametiühingu liige ja TÜ emeriitprofessor Tiina Talvik Vanemuise kontserdimajas Tartu aukodaniku tiitli ja sellega kaasneva Tartu Suurtähe.

 

Tiina Talvik on olnud TÜ Kliinikumi Lastekliiniku juht. Ta on Balti Lasteneuroloogide Assotsiatsiooni asutaja, lasteneuroloogia ja meditsiinigeneetika arendaja. Tema elutöö tulemusel on lasteneuroloogiast saanud Eestis iseseisev meditsiinieriala, kujunenud on koolkond – kõik praegused lasteneuroloogid on õppinud Tiina Talviku käe all.


Tiina Talviku sõnul on olla Tartu aukodanik suur au ja tunnustus. „Tartu on minu armas sünni- ja kodulinn. Siin olen saanud hariduse, 60 aastat töötanud arstina oma armastatud erialal ja peaaegu 40 aastat õpetanud nii üliõpilasi kui ka arste. Tartus elavad väga armsad inimesed,ˮ räägib ta.

Tiina Talvik lisab, et on tänulik kõigile, kes arvasid, et tema väärib nii kõrget tunnustust. „Olen tänulik kõigile oma särasilmsetele ja tarkadele aspirantidele ning doktorantidele, keda mul on olnud au juhendada. Minu tänu kuulub kindlasti minu patsientidele ja nende peredele, kes mind on usaldanud ja mind palju õpetanud. Suur tänu kõigile.ˮ

Suured õnnesoovid Tiina Talvikule TÜ Ametiühingu poolt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.