Teisipäeval, 18. detsembril 2018 valisid Tartu Ülikooli Ametiühingu liikmed ülikooli õppehoones Lossi 36 toimunud üldkoosolekul uueks esimeheks Ruth Tammeoru.

Esimeses hääletusvoorus oli sedeleid kokku 29. Ruth Tammeoru poolt hääletas 14 ametiühingu liiget ja tema vastaskandidaadi Kaido Põlluste poolt samuti 14 liiget. Üks hääletussedel oli märgistamata.

Teises hääletusvoorus oli sedeleid kokku 25. Ruth Tammeorg sai 13 häält ja tema vastaskandidaat Kaido Põlluste 12 häält. Teises hääletusvoorus tühjasid sedeleid polnud.

Ruth Tammeoru sõnul on ta tänulik kõikidele ametiühingu liikmetele, kes osalesid üldkoosolekul. „Tänan mulle osutatud usalduse eest juhtida Tartu Ülikooli Ametiühingut. Üheks oluliseks hiljutiseks verstapostiks meie ametiühingu töös on 2018. aasta juulis sõlmitud kollektiivleping ja detsembris asutatud Akadeemiliste Ametiühingute Nõukogu,” rääkis Tammeorg.

Ruth Tammeoru sõnul on oluline pakkuda tuge kõigile suure Tartu Ülikooli pere liikmetele. „Et seda parimal võimalikul moel teha, olen avatud kõigile ettepanekutele. Minu kindel veendumus on see, et oluline on jätkata koostööd Tartu Ülikooliga, sest tugevas ülikoolis on tugev ametiühing ja töötajad rahul, nende tervis hea ja töökeskkond suurepärane. Samuti on oluline jätkata koostööd Eesti ülikoolide ametiühingute, Eesti Ametiühingute Keskliidu ja teiste ametiühinguorganisatsioonidega.”

Ruth Tammeoru ametiaeg juhatuse esimehena algab jaanuaris 2019.

2 kommentaari sissekande “TÜ Ametiühingu uueks esimeheks valiti Ruth Tammeorg” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.