Tartu Ülikooli üliõpilaste õigusbüroo avab 7. oktoobril uksed, et pakkuda kõigile soovijatele tasuta õigusabi.

Tudengite õigusbüroosse võib pöörduda igasuguste õigusalaste küsimustega. Vajaduse korral suunatakse abivajaja edasi.

TÜAÜ julgustab TÜ töötajaid seda võimalust kasutama ja tulemusi TÜAÜga jagama. Näide, hiljuti on mitmed TÜAÜ liikmed pöördunud TÜAÜ poole sooviga saada selgust seoses oma töösuhtega Ülikoolis – eelkõige korduvate käsundus- ja töövõtulepingute sõlmimine töölepingu asemel. Teema on keeruline ja raudkindlaid vastuseid anda ei ole (seepärast on ka nende pöördumistega tegelemine kulgenud aeglaselt). Seega, oleks teretulnud laiem kaasamõtlejate ring (TÜ üliõpilased + õppejõud), samuti laieneks erialainimeste hulk, kes on teadlikud, et selline probleem Ülikoolis eksisteerib. Aita ennast ja tee sellega ühiskod meie kõigi jaoks turvalisemaks.   

Õigusbüroo tegutseb Tartus Näituse tn 20 ruumis 115 ning on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 16–19 ja laupäeviti kella 10–13.

„Tudengite õigusbüroo tegutseb juba 19. aastat ja sellest ettevõtmisest on kasu nii tudengitele, kes saavad lahendada päris elu probleeme, kui ka linnarahvale, kes saab büroost oma õigusmuredele abi,“ sõnas õigusbüroo tegevuse juhendaja Andreas Kangur.

Erinevalt riigi õigusabist ei nõuta tudengite büroosse pöördujalt varalise seisu tõendamist, mistõttu on klientide seas väga erinevaid inimesi. „Enamasti pöördutakse büroosse mitmesuguste tsiviilõigust (perekonna- ja pärimisõigust ning naabritevahelisi, lepingu- ja töövaidlusi) puudutavate õigusprobleemidega, kuid samuti on märkimisväärne hulk kliente, kes küsivad abi ametiasutustega suhtlemiseks,“ rääkis Kangur.

Õigusnõu annavad Tartu Ülikooli õigusteaduse bakalaureuseastme viimase aasta üliõpilased ja magistrandid. Vajaduse korral toetavad üliõpilasi õigusnõu andmisel ka ülikooli õppejõud.

Soovijail tuleb registreeruda telefonil 737 5299 või e-posti aadressil juuraabi@ut.ee.

Allikas: ut.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.