Foto: Sillerkiil, Wikipedia

Teisipäeval 06.12. kl 16.30 kohtub TÜ Ametiühingu esindus TÜ ühiskonnateaduste instituudi juhtide ja töötajatega. Ametiühing kõneleb sellest, mis on tehtud ja mis on kavas. AÜAÜ soovib värvata uusi liikmeid.

Tartu Ülikooli kollektiivlepingu sõlmimine toimub 5. detsembril, see on päev enne kohtumist ühiskonnateaduste instituudis. On ülikooli ja ametiühingu ühine suur töövõit, et alates 1. jaanuarist 2023 pikeneb üle 1200 Tartu Ülikooli töötaja puhkus ja kõigi töötajate puhkus on edaspidi vähemalt 35 päeva.

TÜAÜ tegeleb jätkuvalt akadeemiliste töötajate projektisõltuvuse vähendamisega ning ka kollektiivlepingusse saab sisse vastav punkt, millega ülikool ja ametiühing teadvustavad probleemi ja lubavad ühiselt otsida lahendusi. Et hiljuti hakkas kehtima Euroopa Liidu piisava miinimumpalga direktiiv, siis selles kontekstis on võimalus tegelda akadeemiliste töötajate põhipalga teemaga. Möödunud reedel toimus Eesti Ametiühingute Keskliidu nn miinimumpalga direktiivile pühendatud konverents, mille käigus oli võimalus arutada eraldi ka akadeemiliste töötajate projektidest mitte sõltuva põhipalga ideed just direktiivi valguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.