Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tegutsemine võlaõiguslike suhete kasutamise vastu Tartu Ülikoolis töölepingu asemel on, seoses selle probleemi püstitamisega TÜAÜ pöördumises TÜ juhtkonna poole, tulnud oluline hea uudis. Nimelt on üks ettevõtlik TÜ Ametiühingu liige välja võidelnud omale töölepingu, järgides neid juhiseid, mis Tartu Ülikooli juhtkonna vastuses TÜ Ametiühingu pöördumisele olid välja toodud: pöördus õigusnõuniku poole ja jõudis sealtkaudu personaliosakonna juristini.

Seetõttu on oluline, et sellist “teadmatust”, millele personaliosakond oma vastuses viitab, ei oleks ei töötajatel ega nende töö korraldajatel. Varemalt on ametiühingu liige, akadeemiline töötaja, kellega oli korduvalt käsunduslepinguid sõlmitud, töölepingu saanud seejärel, kui ta AÜ soovitusel väljendas oma otsesele töökorraldajale oma kindlat soovi saada tööleping.

Aitäh kõigile, kes te jagasite oma kogemusi tööle vormistamise teemadel. Palun julgustage kõiki kolleege, kes praegu töötavad ülikoolis töövõtu- või käsunduslepinguga töölepingu tähenduses, järgima suurepärast eeskuju!

TÜAÜ ootab kaasamõtlemist ja ettepanekud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.