Foto: Paul Ellis/AFP/Getty Images

UK valitsus on keelanud Vene gaasi ja nafta pääsu Ühendkuningriiki. Seadusandluses on aga auk – Vene tankeritele on UK suletud, aga keelu alt välja on jäetud Vene gaasi ja naftat vedavad alused, mis ei seila Vene lipu all (https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/russia-oil-tanker-import-southampton-b2034286.html). The Guardian kirjutab, kuidas UK sadamatöötajad omast initsiatiivist on keeldunud selliseid laevu dokkimast (https://www.theguardian.com/business/2022/mar/04/dockers-on-merseyside-refuse-to-unload-russian-oil-stanlow-kent-netherlands-ukraine).

“There is blood on this oil, blood on this coal and blood on the gas,” vahendas The Guardian Niek Stami, Hollandi suurima sadamatööliste ametiühingu FNV Havens kõneisiku sõnu. “We are in the process of finding out how we can boycott it without risking an enormous fine in court.” Erinevalt UK valitsusest, ei ole Hollandi valitsus astunud samme Vene tankerite juurdepääsu piiramiseks oma sadamatele (https://www.theguardian.com/business/2022/mar/04/dockers-on-merseyside-refuse-to-unload-russian-oil-stanlow-kent-netherlands-ukraine).

UK ja Hollandi sadamatööliste ametiühingute tegevus on kõnekaks näiteks selle kohta, miks ametiühingud on lisaks palga- ja töötingimuste tagamisele vajalikud ka üldiselt demokraatia tagamiseks tingimustes, kus valitsuse ja rahva arvamus olulises küsimuses lahku läheb.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.