Viimasel kümnendil on riigipoolne kõrghariduse rahastamine  enamasti olnud langustrendis. Oleme olukorras, kus kõrgharidusmaastikku iseloomustab ebastabiilsus ja vähene kindlus. Hoolimata sellest, et ühiskonnana väärtustame teaduspõhisust ja hindame nutikat keskkonda, turvalisena ei saa end tunda õppejõud, üliõpilased ega teadustöötajad.

Kujutage ette, millised on Eesti kõrgkoolid 15 aasta pärast. Kui palju inimesi omandavad kõrgharidust? Kes on õppejõud ja milline on õppekvaliteet?

Tartu üliõpilased väärtustavad õppejõudude rasket tööd ning soovime, et seda näitaks ka palganumber. Suureks rõõmuks on, et viimastel aastatel on õpetajate palk kiiresti tõusnud ning käib majanduskasvuga kaasas. Kahjuks ei saa sama öelda nende kohta, kes õpetajaid õpetavad.

Üliõpilaste esindajad arvavad, et õppejõud peaksid saama vähemalt kahekordset Eesti keskmist palka ja kutsuvad kõikide kõrgkoolide üliõpilasi, õppejõude, akadeemilist peret ja teisi sõpru õppejõududele toetust avaldama!

Palun võtke kolleegid kaasa ja tulge 20. novembril kell 10.30 Tartusse Peeter Põllu Parki (Haridus- ja teadusministeeriumi ees). Kui õppetöö peaks langema samale ajale, siis loodame, et leiate kasvõi 20-30 minutit, et näidata enda toetust. Kohapeal pakutakse külma peletamiseks sooja teed ja küpsiseid.

Täpsem info facebookis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.