Foto: eskiis

Foto: eskiis

TÜ Ametiühing toetab kodanikualgatust Tartu apell, mille taga seisavad teiste hulgas mitmed nimekad TÜ teadlased. Algatus kutsub inimesi üles andma allkirja Tartu apell 2-le, mis on pöördumine riigikogu, valitsuse, õiguskantsleri ja erakondade poole nõudmisega järgida head valitsemistava ja lõpetada tselluloositehase eriplaneering.

Esimene apell oli märgukiri Tartu linnavalitsusele ja volikogule üleskutsega nõuda tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist, mis võimaldas poliitikutel probleemi tõsidusega tutvuda ja viis 7. märtsil volikogu erakorralisel istungil üksmeelse avalduseni valitsusele.

Kuid hoolimata tugevast nihkest avalikus arvamuses ei ole mure veel lahenenud.

Mida rohkem allkirju koguneb, seda suurem on võimalus, et eriplaneering lõpetatakse. Praeguseks on koos paberil kogutud allkirjadega Tartu apell 2-le andnud allkirja üle 7000 inimese. 21. juunil otsustab valitsuskabinet eriplaneeringuga jätkamise või selle lõpetamise.

Kui ka Teie soovite Tartu apell 2-te (niinimetatud kevadapelli) oma allkirjaga toetada, siis saab seda teha petitsioon.ee lehel kuni 17.05.2018: http://petitsioon.ee/tartu-apell-2.

Teie hääl loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.