Illustratsioon: kandideeri.ee

Tartu Ülikooli rektori korraldus Erandi kehtestamine Tartu Ülikooli töökorras eriolukorra ajal määrab, et eriolukorra ajal saavad TÜ töötajad EV Haigekassa makstavat haigushüvitist 70% keskmisest töötasust esimese kolme haiguspäeva eest. Sel ajal ülikool omapoolset hüvitist ei maksa. 

Korraldus võib olla vastuolus Tartu Ülikooli kollektiivlepingu punktiga 11.4, mis ütleb:

Ülikool maksab haigestumise või vigastuse tõttu haiguslehel viibivale töötajale haigushüvitist teise kuni kaheksanda kalendripäeva eest. Hüvitise suurus on 100 protsenti töötaja keskmisest töötasust.

Tartu Ülikool ei arvestanud TÜ Ametiühingu nõudega lisada EV Haigekassa makstavale hüvitisele, mis on 70% keskmisest töötasust esimese kolme haiguspäeva eest Tartu Ülikooli makstav hüvitis 30% töötaja keskmisest töötasust teise ja kolmanda haiguspäeva eest. Nii oleks oldud kooskõlas kollektiivlepinguga teise ja kolmanda haiguspäeva eest makstava hüvitise suuruse osas.

TÜAÜ ei plaani võimalikku kollektiivlepingu rikkumist vaidlustama hakata, arvestades, et on kriisiaeg ja et nüüd makstakse 70% palgast 3 esimese haiguspäeva eest, kui varem maksti 100% teise ja kolmanda eest, mis vastavalt teeks 2.1 ja 2.0 päeva palka kolme päeva eest. Seega töötaja muudatusest üldjuhul ei kaota.

Siinjuures juhib TÜAÜ tähelepanu olulisele asjaolule, et kui haigekassa maksab hüvitist töötaja eelmise aasta kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud kalendripäeva keskmisest tulust, siis ülikool tööandjana maksis hüvitist arvestusega viimase kuue kuu keskmisest töötasust. Seetõttu, lähtudes hüvitise arvutamise alustest, on võimalik, et esimese kolme päeva hüvitise suurus kokku mõne töötaja jaoks oleks väiksem, kui hüvitis II ja III päeva eest, mida oleks saadud ilma muudatuseta – see tähendab, et selliste töötajate olukord halveneks.

Töötajatel, kelle olukord halveneb seoses muudatuse vastuvõtmisega, palume olukorra lahendamiseks pöörduda TÜAÜ poole!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.