Foto: Karin Koppel / ERR

TÜ Ametiühing hindab ülikooli poolset hoolimist töötajate tervisest ja tahet, et kes end vähegi haigena tunneb, saaks jääda koju ilma sellepärast palgas kaotamata. Tartu Ülikool hüvitab 100%-liselt  1.–5. haiguspäeva kulud perioodil  01.01.2021 – 30.04.2021 väljastatud haiguslehtede korral.

Riigikogu võttis 9. detsembril COVID-19 leevendusmeetmena vastu töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse, millega uuendati haiguspäevade hüvitamise skeemi. Uue seaduse järgi hüvitab teisest viienda päevani kulud tööandja (seadus näeb ette 70%; TÜ hüvitab 100% ulatuses) ja kuuendast päevast alates haigekassa (70% ulatuses).

Ülikool maksis senise töökorra alusel töötajale haigushüvitist 2.–8. kalendripäeva eest 100% ulatuses keskmisest töötasust, mis on fikseeritud ka TÜ kollektiivlepingus. Detailsem info on leitav TÜ siseveebis.

TÜ Ametiühing esitas oma seisukoha muudatuse kohta alloleval kujul Tartu Ülikooli õigusaktide menetlemise töövoos:

Õigusakti “Erandi kehtestamine Tartu Ülikooli töökorras” kooskõlastamine.

Tartu Ülikooli kollektiivlepingu punkt 11.4 sõnastab „Ülikool maksab haigestumise või vigastuse tõttu haiguslehel viibivale töötajale haigushüvitist teise kuni kaheksanda kalendripäeva eest. Hüvitise suurus on 100 protsenti töötaja keskmisest töötasust.”

Tartu Ülikooli Ametiühing tunnustab Tartu Ülikooli juhtkonna soovi tagada riigi ajutise skeemi ning TÜ kollektiivleppe kooskõla ja sellega seotud otsust, et ülikool hüvitab töötajatele esimese haiguslehe päeva koos kõigi tööandja maksudega, mis kompenseerib 6.-8. päeva eest ülikooli lubatud 100% ja haigekassa poolt makstava 70% vahe perioodil 01.01.2021 – 30.04.2021.

On väga oluline, et Tartu Ülikool hüvitab 100%-liselt esimese haiguspäeva. Sellega näitab ülikool üles hoolimist oma töötajate ja nende tervise suhtes. TÜ Ametiühing tunnustab ülikooli head tahet ning samuti seda, et töötajad pigem võidavad selle muudatuse läbi, mis on ka kollektiivlepingu mõte.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.