Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Akadeemilised ametiühingud saatsid 2. veebruaril 2021 Haridus- ja Teadusministeeriumile tagasiside “Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule” ja doktorireformile. Ühise seisukohaga liitusid:

Tartu Ülikooli Ametiühing
Tallinna Ülikooli Ametiühing
Eesti Maaülikooli Ametiühing
Eesti Teadustöötajate Ametiliit (ETAL)
Eesti Haridustöötajate Liit (EHL – õpetajate katuseorganisatsioon)

Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmine ja doktorireform püüavad tõhustada doktoriõpet ja tagada inseneride ja tippteadlaste järelkasv. Allakirjutanud akadeemilisi töötajaid esindavad organisatsioonid toetavad eelnõu ja doktoriõppe reformi eesmärki tagada doktorantidele motiveeriv sissetulek, doktoriõppe efektiivsus ja töösuhe ning sellega seotud hüved, kuid juhivad ka tähelepanu ebamäärasustele reformis ja asjaolule, et eduka juhendamise suurim eeldus on juhendaja, kel on aega ja võimalust pühenduda. Juhendaja ületöötamine ja palgastabiilsuse ning töökohakindluse puudumisest tulev stress mõjub halvasti juhendamise kvaliteedile. Loe kogu arvamust: Tagasiside “õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning sellega seotud teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule” 02.02.2021.

Vaata ka ametiühingute arvamuse esitamise kajastust TÜ siseveebis.

Vaata ka varasemat uudist meie kodulehel selle kohta, kuidas Haridus- ja Teadusministeeriumis küsis eelnõule akadeemiliste ametiühingute arvamust.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.