Foto: “Nii tööatajad kui ka üliõpilased vajavad, et nende panus oleks tähenduslik ning et nad tunneksid end olulisena.” – ajakiri.ut.ee

Iga organisatsioon võib olla vaimse tervise riskide maandaja või võimendaja. Tartu Ülikool on loonud võimalusi, mis riske maandavad, kuid on ka aspekte, mis neid võimendavad, kirjutab Tartu Ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis.

Artiklis saab teiste hulgas sõna ka TÜAÜ esinaine Ruth Tammeorg, kes juhib tähelepanu sellele, et töötajate hulgas on suureks stressiallikaks puudulik teadusrahastuse (ja kõrgharidusrahastuse) süsteem, mis ei võimalda töökoha- ega palgakindlust, küll aga suurendab töökoormust.
Rahastusega seotud probleemistik on lai ja seda on vaja riigi tasandil teadvustada. Teadvustamise alus on riigi panus 1% SKP-st teadusele ja 1,5% kõrgharidusele, mille poole ollakse teel (vaata uudist meie kodulehel). Täpselt samamoodi on vaja alarahastatust tulenevaid probleeme teadvustada ka ülikoolis endas (vaata TÜAÜ ettepanekuid seoses Tartu Ülikooli arengukavaga A2025).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.