Indrek Reimand (Foto: Argo Ingver / Eesti Päevaleht)

Ajendatuna TÜ ajakirja Universitas Tartuensise 2021. aasta veebruarinumbris ilmunud artiklist Tasuline kõrgharidus näib möödapääsmatu, mis põhineb arutelul Universitas Tartuensise taskuhäälingus, otsustasid Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ametiühingud avaldada Haridus- ja Teadusministeeriumile ja ministeeriumi asekantsler Indrek Reimandile tänu tingimusteta toetuse eest tasuta kõrghariduse jätkumisele ajal, kui esimesed sammud üleminekuks (vähemalt osalisele) tasulisele haridusele on tehtud. Ametiühingud saatsid 18.02.2021 tänukirija Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandile ja kogu ministeeriumile lootuses, et positiivne tagasiside aitab kaasa, et ministeeriumi toetus tasuta kõrgharidusele ei jääks vaid sõnaliseks. All väljavõtted kirjast:   

“Hindame kõrgelt ja avaldame tunnustust Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandile ja kogu ministeeriumile riigimeheliku suhtumise eest, mis väljendub selgetes toetussõnades tasuta kõrghariduse jätkumisele Eestis, mis kõlasid Universitas Tartuensise taskuhäälingus.”

“Kõrghariduse riikliku rahastuse tõusu 1,5%-le SKP-st, mida jätkuvalt nõuavad akadeemilisi töötajaid ja tudengeid esindavad organisatsioonid, on Eestile vaja. Loodame siinkohal, et ministeerium ja ametiühingud saavad üksteisele toetudes selle nõudmise kaalu suurendada.”

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.