Esmaspäeval, 19. septembril toimus Oecologicumis  seminar, kus tutvustati Tartu Ülikooli institutsionaalse akrediteerimise tulemusi ja ülikooli edasisi samme. Seminar on järelvaadatav.

TÜ Ametiühingu esimees Ruth Tammeorg esitas seminaril küsimuse vähese edutamise seose kohta olemasoleva projektirahastusega (salvestuses alates 1:26:26): “TÜ akrediteerimiskomisjon tõi välja et, edutati väga väheseid töötajaid. Kas pole mitte põhjus selles, et edutamiseks professori (ja kaasprofessori) ametikohale peab edutataval olema endal kaasas projektiraha.” Samas projektiraha saamine on tihti loterii. Personaliosakonna juhataja Kristi Kuningas vastas, et edutamine on ülikoolis alles uus ning see on arutelukoht (instituutides), kas “latt” edutamiseks on õigesse kohta seatud või peaks seda nihutama.

Institutsionaalse akrediteerimise aruande leiad TÜ lehelt.

TÜAÜ on koos teiste ülikoolide ametiühingute ja Eesti Üliõpilaskondade Liiduga tegutsenud selle nimel, et akadeemiliste töötajate töökoha- ja palgakindluse (ebakindluse) küsimust teadvustataks nii ülikoolide kui riiklikul tasandil. TÜAÜ seisukoht on, et igale positiivselt akrediteeritud akadeemilisele töötajale peab olema tagatud minimaalne äraelamist võimaldav sissetulek (palga stabiilne põhikomponent – põhipalk) kuni järgmise atesteerimiseni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.